tel. 513 498 430

Dzisiaj jest: 29 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Proponujemy państwu pełen wachlarz usług związanych z hydrauliką, ogrzewaniem i pracami remontowymi.Tel.513 498 430

Mechaniczne usuwanie zatorów kanalizacyjnych Tel: 513 498 430

Bulgocący kran lub stojąca woda w umywalce, to problem, który zdarza się prawie w każdym domu. Warto zatem wiedzieć w jaki sposób można sobie pomóc w takiej sytuacji.

Przede wszystkim w każdym mieszkaniu powinno być podstawowe narzędzie jakim jest przepychaczka albo inaczej dzwon. Ta druga nazwa pochodzi od kształtu dolnej, gumowej części urządzenia. Górną część stanowi trzonek najczęściej drewniany. Przepychaczkę należy przyłożyć do otworu odpływowego i kilkukrotnie poruszyć w górę i w dół. W ten sposób wszelkie zanieczyszczenia powodujące zator w górnej części odpływu zostaną zassane i wypłyną do umywalki, skąd można je będzie wyjąć i wyrzucić.

Kolejnym krokiem wykonywanym w przypadku wystąpienia zatoru blokującego odpływ wody jest czyszczenie syfonu. Ten zabieg można zrobić osobiście, aczkolwiek zaleca się skorzystanie z usług fachowca.

Syfon to niewielki zbiornik znajdujący się poniżej odpływu. Dzięki znajdującej się tam wodzie zapobiega wydostawaniu się nieprzyjemnego zapachu z kanalizacji na zewnątrz. Syfony najczęściej wykonywane są z plastiku lub metalu chromowanego. Dzisiejsze syfony można otworzyć w bardzo prosty sposób, wystarczy odkręcić dolną jego część. Przy samodzielnym wykonywaniu tej czynności należy jednak pamiętać o podłożeniu jakiegoś naczynia pod  odpływ, gdyż w innym wypadku woda może zalać pomieszczenie. Po odkręceniu syfonu należy usunąć z niego zabrudzenia i na powrót przykręcić.

Używanie przepychaczki oraz czyszczenie syfonu można wykonać samemu, jeśli jednak te zabiegi nie zlikwidują problemu niezbędne staje się skorzystanie z usług hydraulika.

Hydraulik zapewne zacznie od oczyszczenia syfonu, a następnie skorzysta ze specjalnych sprężyn, które umożliwiają rozbicie oraz usunięcie zatoru. Sprężyny to urządzenia, których początkową część stanowi zwinięty w kształt sprężyny drut. W zależności od rodzaju materiału powodującego zator, sprężyna może być wyposażona w różnorodne głowice. Pośród najpopularniejszych można wymienić chociażby głowice zakończone nożykiem. W zależności od tego gdzie znajduje się zator sprężyny używane przez fachowców mogą mieć bardzo zróżnicowaną długość od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów. Ponieważ posługiwanie się nimi wymaga wprawy i umiejętności, dlatego też nie należy używać ich na własną rękę.

Licznik

Wszystkie125496

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.