tel. 513 498 430

Dzisiaj jest: 25 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Proponujemy państwu pełen wachlarz usług związanych z hydrauliką, ogrzewaniem i pracami remontowymi.Tel.513 498 430

Jak dbać o instalacje sanitarne

Tak jak wszystko również instalacje sanitarne mogą ulec zniszczeniu czy awariom. Można im jednak skutecznie zapobiegać dbając systematycznie o ich stan. O ile naprawa powstałych w wyniku zaniedbań, uszkodzeń może okazać się niezwykle kosztowna, o tyle zapobieganie im to bardzo prosta sprawa.

Dbaj o drożność odpływów

To niezwykle ważne, aby dbać o drożność odpływów kanalizacyjnych. Bezmyślnie wyrzucane do muszli klozetowej artykuły higieniczne czy resztki żywności mogą doprowadzić do poważnych zatorów, których usunięcie będzie bardzo trudne. Znacznie lepiej wszystkie te śmieci wyrzucić do kosza. Podobnie zresztą jest z wylewaniem np. fusów od kawy czy herbaty do zlewu. Jeśli zlewozmywak nie jest wyposażony w specjalny młynek do resztek, to można z ich pomocą stworzyć wspaniały zator, który będzie niezwykle trudny do usunięcia.
Warto wiedzieć! Odpływu w kuchni nie uda się niestety całkowicie ochronić przed resztkami jedzenia czy tłuszczem, dlatego przynajmniej raz na tydzień należy przeczyścić odpływ wsypując do niego sodę oczyszczoną i zalewając wrzątkiem.

Chroń przed zimnem

Jeśli jesteś właścicielem budynku powinieneś zadbać o ochronę instalacji przed zimnem. Zanim nadejdą mrozy warto dokładnie sprawdzić szczelność izolacji. Znacznie łatwiej jest uszczelnić i wzmocnić izolację cieplną rurociągu niż potem walczyć z zamarzniętą wodą.

Sprawdzaj stan instalacji

Do tego, by sprawdzić jak działa instalacja nie musisz czekać na awarię. Zamiast martwić się tym, że rura jest nieszczelna i zalewasz sąsiada, znacznie lepiej zaprosić przynajmniej raz do roku hydraulika, który sprawdzi w jakim stanie są poszczególne elementy instalacji. Dzięki takiej kontroli unikniesz wielu niespodziewanych awarii, co z pewnością odbije się korzystnie zarówno na Twoich nerwach jak i kieszeni.

Pamiętaj, że dbanie o stan instalacji sanitarnych jest znacznie prostsze niż ich naprawa. Poza tym dzięki tak prostym czynnościom jak nie wrzucanie dużych odpadków do odpływu czy systematyczne oczyszczenie go można zaoszczędzić spore kwoty, które trzeba byłoby wydać na naprawy. Możesz być pewny, że profilaktyka również w tym wypadku się opłaca.

Licznik

Wszystkie127486

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.