tel. 513 498 430

Dzisiaj jest: 25 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Proponujemy państwu pełen wachlarz usług związanych z hydrauliką, ogrzewaniem i pracami remontowymi.Tel.513 498 430

Czajnik bez kamienia

Pomimo, że w większości domów posiadamy dostęp do wody pitnej, to nierzadko pojawia się problem związany z jej jakością. Oczywiście wszelkie badania wskazują na to, że nikomu nie zaszkodzi picie nawet „kranówki”, niemniej jednak nasze czajniki pokryte są ogromną ilością osadu. Czy można sobie z tym jakoś poradzić?

Zaczynamy od filtrów

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę są filtry do wody. Obecnie na rynku znajduje się wiele bardzo różnych rodzajów tych urządzeń. Począwszy od dużych, montowanych przy studniach, przez mniejsze zestawy filtrów przyłączane do rur doprowadzających wodę do kranu, a na filtrach domowych w postaci dzbanków kończąc.

Filtry w dzbankach

Warto zwrócić na nie baczniejszą uwagę, szczególnie jeśli mieszkasz w bloku. Brak bezpośredniego dostępu do studni a do tego brak miejsca na instalację filtrów przepływowych sprzyja zakupowi właśnie popularnej Brity lub Anny. Filtracja w tym systemie polega na przelewaniu  wody z jednego pojemnika do drugiego. Woda przepływa przez specjalny filtr, który zatrzymuje mikroorganizmy oraz cząsteczki znajdujące się w wodzie. Dzięki takiej filtracji znacznie zmniejsza się między innymi ilość związków wapnia w niej zawartych, przez co ograniczany jest przyrost kamienia w czajniku. To jednak nie jedyna korzyść płynąca z posiadania filtra do wody. Główną zaletą jest polepszenie jakości wody pitnej. Nie ma problemu z mętną kawą czy herbatą oraz koniecznością zakupu wody butelkowanej. Jak widać filtry mają nie tylko dobry wpływ na nasze zdrowie, garnki i czajniki ale również portfel.

A kiedy trzeba usunąć kamień z czajnika

Usuwanie kamienia z czajnika wcale nie jest takie proste, aczkolwiek dobre gospodynie domowe mają swoje sposoby, by przywrócić go do stanu użyteczności. Najprostszym z nich jest wykorzystanie do tego celu specjalnie przygotowanych odkamieniaczy. Są to substancje chemiczne, które można kupić w sklepie spożywczym lub drogerii. Jeśli jednak wolisz metody bardziej naturalne, to doskonałe efekty dają ocet i kwasek cytrynowy. Jedną z tych substancji należy rozcieńczyć wodą i zagotować. Potem wylać zawartość czajnika i kilkukrotnie opłukać. Na koniec jeszcze raz zagotuj wodę i ją wylej. Dzięki kilkukrotnemu płukaniu zniknie nieprzyjemny smak i zapach octu. Teraz czajnik będzie lśnił, a Ty korzystając z filtra będziesz miała zawsze czystą wodę.

Licznik

Wszystkie127488

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.