tel. 513 498 430

Dzisiaj jest: 25 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Proponujemy państwu pełen wachlarz usług związanych z hydrauliką, ogrzewaniem i pracami remontowymi.Tel.513 498 430

Wymiana grzejników

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. Pomimo wysokich temperatur w ciągu dnia, noce są coraz chłodniejsze. A zima, jak co roku z pewnością zaskoczy wszystkich nagłym atakiem. Dlatego warto już dziś zastanowić się, czy nasze domy i mieszkania są przygotowane na mrozy.

U większości z nas, odpowiednią temperaturę w sezonie grzewczym zapewnia centralne ogrzewanie. O ile w przypadku nowych instalacji nie powinno być żadnych problemów, o tyle w przypadku starszych konieczne mogą okazać się pewne modernizacje. Wymiana grzejników na nowe znacząco poprawi jakość ich działania, pozwoli na mniejsze zużycie energii, a co za tym idzie na uzyskanie pewnych oszczędności.

Grzejniki żeliwne, bardzo kiedyś popularne, charakteryzowały się długim czasem nagrzewania i stygnięcia. Stosowane obecnie grzejniki aluminiowe przez to, że zarówno szybko się nagrzewają jak i szybko stygną dają możliwość,  o wiele precyzyjniejszego regulowania temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu.

O czym warto wiedzieć przed wymianą grzejników?

Jeśli mieszkasz w bloku konieczna jest zgoda administratora budynku. Od niego także uzyskasz informacje na temat mocy grzejników, dopuszczalnej temperatury i ciśnieniu pracy. Przed zakupem nowych grzejników trzeba również dokładnie dowiedzieć się jakie powinno być przyłącze, aby nie było konieczności przerabiania większej części instalacji. Rozmiar oraz wygląd grzejnika możesz dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.

Wymianę najlepiej przeprowadzić przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, wtedy nie sprawia ona żadnych problemów. Większy kłopot pojawia się, gdy trzeba ją przeprowadzić w sezonie grzewczym.
W przypadku domów jednorodzinnych podczas wymiany grzejników wystarczy spuścić wodę z całej instalacji grzewczej. Trwa to kilka godzin. Mieszkańcy bloku niestety tak łatwo nie mają, przynajmniej jeden pion zostanie pozbawiony ciepłej wody. Ale na szczęście istnieje nowoczesna metoda, która idealnie sprawdzi się w czasie mrozów. Zamrażanie rur to sposób dzięki, któremu nie trzeba wyłączać całej instalacji. Hydraulik zamraża fragment rury,  a następnie usuwa stary grzejnik i montuje nowy. Po wymianie grzejników, nowy napełnia się ciepłą wodą z instalacji. Plusów takiej metody jest wiele. Przede wszystkim jest ona szybka, zamrożenie rur trwa zaledwie kilka minut. W czasie wymiany w pozostały pomieszczeniach grzejniki pracują, więc w mieszkaniu nie będzie zimno. Nie pozbawimy też ogrzewania sąsiadów, co mogłoby stanowić największy problem.

Licznik

Wszystkie127488

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.